Vefk Yapmak Ne Kadar Zor?

Özellikle son dönemlerde manevi ilimlere artan ilgi sonucu adından sık sık söz ettiren vefk, her geçen gün daha fazla insan tarafından tanınmakta. Eskiden vefk hakkında çok şey bilinmezken, günümüzde insanların pek çoğu vefk hakkında bilgi edinmekte, hatta bu bilgileri doğrultusunda kendilerinin vefke ihtiyaç duyduğunu anlayabilmektedir.

Çağın gerektirdiği şekilde, internete olan ilginin artması ile birlikte, insanların vefk ile ilgili ilk başvurdukları adres de yine internet oluyor. Ancak, internetin bu derece yaygın olmasını ve internetin sağladığı anonimlik avantajını fırsat bilen dolandırıcılar, kendilerinin vefk yazabildiğini belirterek çok sayıda insanın hem umudunu hem de parasını gaspetmekte.

Vefk yazmak herkesin yapabileceği kadar basit bir işlem değildir. Vefk, için hem bilgi hem de yetenek gerekir. Bu doğrultuda düşünüldüğünde, vefk yazmanın herkesin harcı olmadığı, yalnızca profesyonel kişiler tarafından yazılabileceği gayet açıktır.

Vefk yazmak isteyen bir medyum hoca, öncelikle manevi alem ile dünyevi alemin ilimlerini harmanlamalı, öğrenmelidir. Vefk yazarken, hat sanatından ebced hesabına kadar farklı dünyevi ilimler önemlidir. Vefk, sadece dua değil, aynı zamanda çizimler de içerdiği için mutlaka iyi bir dünya bilgisi gerekir.

Vefkte başta numeroloji, astronomi ve astroloji ilimleri kullanılır. Bu ilimlerin bilgisi dünyevi alemdendir ve manevi alemle alakası yoktur. Bu ilimler bilinmeden, manevi alemdeki bilgileri vefk için kullanmak mümkün değildir.

Dünyevi bilimleri bilen kişiler hemen ardından manevi dünyanın ilimlerine ve nefesin gücüne başvurmak zorundadır. Manevi güç, sadece basit bir dua okumaktan ibaret değil, o duaları ne zaman okuyacağını, ne kadar okuyacağını bilmeyi de içerir. Tüm bunlar bilindiği sürece çalışma başarılı olur ve etki görülür.

Vefk yazmak, belki de manevi dünyaya ait çalışmalar içindeki en zorlu ve en çok yeterlilik isteyenidir. Bu yüzden kendisinin vefk yazdığını iddia eden pek çok medyum hoca vefk konusunda yetersizdir, çalışmaları başarısızlıkla sonuçlanır. Bu yüzden, ne durumda olursanız olun, özellikle vefk çalışmaları için araştırma yaparken mutlaka dikkatli olmalı ve yeterli tecrübeye, bilgiye sahip bir medyum hocaya başvurmalısınız. Aksi takdirde vefk çalışmanızın hiçbir anlamı kalmaz, hem zaman hem de maddi kayıplarla karşılaşırsınız.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s