Vefk Çalışmalarında Mürekkebin Önemi

Vefk çalışmaları herkesin bildiği gibi gayb alemleri ile alakalı en zor çalışmalardır. Bu çalışmaların en büyük özelliği, içerisinde birbirinden farklı çok sayıda detaya sahip olmasıdır. Örneğin, vefk yapan medyum hocalar, en basitinden gayb enerjilerini anlayacak, bunlar üzerinde çalışmalar yapacaktır. Daha sonra kullanılacak olan diğer malzemeleri de aynı şekilde değerlendirecek, hangi çalışma için hangisinin uygun olacağını belirleyecektir. Vefk yapan medyum hocalar yapabilecekleri her türlü çalışma için bu durumu sağlamak ve çalışmalarını gerçekleştirmek zorundadır.

Vefk için kullanılan her bir malzemenin ayrı önemi bulunur. Çalışmanın yapılacağı kağıttan mürekkebe kadar, her şey vefk yapan hocanın sorumluluğundadır, bu çalışmaları hoca bilgisi doğrultusunda belirlemelidir.

Eğer medyum hocanın bilgisi bu konuda yetersiz kalırsa, yapılan çalışmanın etkisi görülemeyeceği gibi, hiçbir şekilde başarılı olunması da mümkün olmayacaktır. Vefk yapan hocanın yaptığı çalışmada, mürekkep malzemeler içindeki en önemli noktadır. Eğer medyum hocanın kullandığı mürekkep doğru değilse, vefk çalışması da aynı şekilde doğru olmayacak ve başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

Vefk yapan hocalar, her türlü çalışma için mürekkepleri özel olarak araştırır. Özellikle vefkler için mürekkep seçimi çok önemlidir. Doğru şekilde yapılmaması halinde, okunan dualar ne kadar doğru olursa olsun, vefkin etkisi azalacak ve çalışmalar başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

Gerçek bir medyum hoca, her zaman kullandığı malzemeleri iyi tanır. Bazı vefk çalışmalarında altın suyuna sahip olan mürekkepler kullanılır, bazılarındaysa daha farklı uygulamalar yapılır. Ancak her birinin ortak noktası bilgiden geçer. Vefk yapan medyum hocalar bu bilgiye sahiptir ve çalışmalarını bu doğrultuda şekillendirir.

Medyumluk her çalışmasında büyük bilgi birikimine ihtiyaç duyar. Eğer bir medyum hoca bunları bilmiyorsa hiçbir şekilde çalışmalarından sonuç alamaz. Vefk yapan medyum hocalar mutlaka mürekkep seçimine dikkat etmeli ve özenli olarak araştırmalıdır.

Doğru yapılmayan bir vefk, kağıt parçasından öteye geçemez. Bu nedenle vefk çalışmalarında en önemli şey işlemlerin doğru şekilde gerçekleştirilmesidir. Vefk yapan hocanın nefesi güçsüz bile olsa, eğer yaptığı vefk doğru ise mutlaka etkisi görülür. Fakat en güçlü medyum hoca, eksik bir vefk yapıyorsa bu durumda etki görülmesi mümkün değildir.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s